Pievienots grozam

Diski

Lai pieteiktos riepu maiņai izmantojiet
on-line

Šeit

Izvēlotie lietos diskus ir jāņem vērā šādi parametri: diska diametrs un platums, skrūvju skaits un attālums starp skrūvju caurumiem, iznesums, centra caurums.

Informācija par kolonnu nosaukumiem ir zemāk


Tikai >4 Rādīt disku piederumus
Lādējas izvēlne

Diska diametru (R) un platumu(W) parasti apzīmē šādi – 7Jx16, kur 7 ir diska platums collās un 16 ir diska diametrs collās.

Skrūvju skaits un attālums (PCD) starp tām tiek attēlots šādi – 5x114.3, kur 5 ir skrūvju skaits un 114.3 attālums starp tām. Apzīmē ar burtiem PCD. Šo parametru izmērīt paša spēkiem ir salīdzinoši sarežģīti, jo pat milimetra atšķirība nozīmē, ka konkrētajai automašīnai tie var nederēt. Piemēram 5x112 ir diski VW, 5x114.3 Toyota, bet 5x115 Opel. Šo informāciju var sameklēt uz disku spieķu iekšpuses.

Iznesumu (ET) parasti apzīmē ar burtiem ET vai OFFSET un cipariem. Piemēram ET35, kur cipars nozīmē diska centra nobīdi no centrālās diska ass jeb diska centra nobīdi attiecībā pret to vietu, kur disks stiprinās pie automašīnas riteņu rumbas. Jo mazāks ir ET cipars, jo vairāk diski tiek izbīdīti uz automašīnas ārpusi. Kāds disku iznesums ir automašīnai nepieciešams, nosaka automobīļu ražotājs. Parasti ir iespējama nobīde no oriģinālā iznesuma robežās -/+8 milimetri. Ir iespējams arī negatīvs iznesums, piemēram ET-20.

Centra caurums diskam tiek apzīmēts ar burtiem CB un cipariem. Piemēram CB66.7, kur 66.7 ir riteņu rumbas diametrs milimetros. Diska centra caurumam ir jāatbilst automašīnas riteņu rumbas diametram. Ja diska centra caurums ir lielāks nekā autoražotāja paredzētais, tad ir iespējams lietot centrējošos gredzenus.

Skrūves vai uzgriežņi. Nomainot diskus no oriģinālajiem uz aizvietojamiem ir jārēķinās, ka iespējams, vajadzēs mainīt arī skrūves vai uzgriežņus, jo lielai daļai oriģinālo disku skrūvju sēžas vietas ir sfēriskas, bet lielai daļai aizvietojamo disku ir paredzētas skrūves ar konisku sēžas vietu.